Niçin Sosyal Medyada Olmalısınız?

0
69

“Yook Artık!” demeyin, istatistikleri dinleyin!

42 Milyon!

Türkiye ‘ de interneti kullanan 46.3 Milyon kişiden 42 Milyonu sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor!
Ülkemizdeki internet kullanıcılarının %77 ‘si her gün sosyal medya hesabını kontrol ediyor.Sadece bu istatistik bile ; “Sosyal medyada niçin yer almalıyız?” sorusunu yanıtlıyor.

Sık sık ülke gündemine yön veren etkisi ile sosyal medya artık hayatımızın bir parçası..

Sosyal medya ne işinize yarar?

Eğer siz de sosyal medyadaysanız ilgi çekici içerikler ile kullanıcıların dikkatini çekebilir ve sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz. Güçlü pazarlama teknikleri ile ürün ve hizmetleriniz için etkili kampanyalar oluşturarak, kampanyalarınızın hızlı yayılmasını sağlayabilirsiniz. Hızla yayılan kampanyanız sayesinde internet sitenizde ziyaret artışı elde ederek satış dönüşüm oranlarınızı da yükseltebilirsiniz.
Kampanya sürecinde tüketici taleplerini takip edebilir ve yeniden düzenlemeler yapabilirsiniz.
Kampanya sonunda detaylı müşteri analizi ile sizinle gerçekten ilgilenen hedef kitleyi daha yakından tanıyabilir ve buna göre yeniden pazarlama yapabilirsiniz.

Bu sayede kısa sürede hedef kitlenizi anlama konusunda önemli aşama kaydederek, sadık müşteri kitlesi oluşturabilir ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz..

Sosyal medyada nasıl etkili olurum, içeriklerimi nasıl dikkat çekici hale getirebilirim, tüm sosyal medya hesaplarımı nasıl kendi dinamiği içinde yürütebilirim?

Zekice Tasarım Atölyesi ile sosyal medya yönetiminin tüm inceliklerinden faydalanabilirsiniz!